Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Artrogrypoza

Artrogrypoza Wrodzona sztywność stawów Miopatie

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 11 September 2014 - 10:25

Artrogrypoza jest neurogennym schorzeniem, które polega na upośledzeniu mięśni kończyn lub części kręgosłupa.

Ponieważ układ nerwowy nie przewodzi impulsu do mięśni, dochodzi do powstawania zbliznowacenia mięśni i przykurczy, stąd inna nazwa choroby - wrodzona sztywność stawów. W przypadku tej choroby mamy do czynienia z nieprawidłowym rozwojem płodu w łonie matki, między 8. a 11. tygodniem.

 

U osób chorych można zauważyć bardzo zniekształcone stawy oraz bardzo ograniczoną ich ruchomość.

 

Ze względu na stopień zaawansowania artrogrypozy, rozróżnia się różne typy tej choroby, z czego najbardziej rozpowszechniona jest odmiana, gdzie dotknięte są tylko stawy kończyn, a rozwój zmysłowo-umysłowy przebiega bez zakłóceń. Lekarze twierdzą, że stopień zaawansowania choroby zależy od tego, jak wcześnie artrogrypoza zostanie rozpoznana i jak wcześnie podejmie się skuteczną rehabilitację oraz leczenie operacyjne.

 

Co chore osoby potrzebują do leczenia?:

-Terapia metodą Vojty, która ma na celu poprawę aktywności ruchowej stawów poprzez wzbudzanie mięśni,

- Wszelkiego rodzaju pomoce ortopedyczne, które nie tylko mają na celu umożliwienie poruszania się, ale także i korektę zdeformowanych kończyn.


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników