Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Sól a dieta

sól dieta dziecko

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 15 October 2014 - 09:05

Sól w naszej diecie, to temat, z którym mamy do czynienia na co dzień.

 

Specjaliści straszą nas, że nadmiar soli prowadzi do astmy, osteoporozy, nadciśnienia, kamieni nerkowych. Z drugiej jednak strony, jako naturalny związek chemiczny, jest niezbędna do zachowania prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej, funkcjonowania mięśni, czy przewodzenia impulsów nerwowych.

 

Myślę, że każdy się zgodzi z powiedzeniem, że co za dużo to nie zdrowo, bo jednak większość spożywanych przez nas pokarmów zawiera sól, ale też należy pamiętać, że mała ilość soli dodana np. do ryżu, czy ziemniaków, na pewno nam nie zaszkodzi.

 

A co z solą w diecie dziecka? Eksperci twierdzą, że dodawanie soli, np. do zupek dziecka, może powodować nieprawidłowy rozwój nerek, bo i tak produkty spożywane przez dziecko - mleko, mięso, szyneczka, tę sól zawierają. Radzi się, by nie dodawać soli do dań dzieci, gdyż nie tylko dziecko jej nie potrzebuje, ale też, jeśli nie zna jej smaku, to i tak spożyje dania, które dorosłym przez brak soli wydają się bezsmakowe. Z mojej perspektywy, eksperci zapomnieli dodać- pod warunkiem, że dziecko nie jest niejadkiem, ale to już inny temat :)

 

 


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.


Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: sól, dieta, dziecko

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników