Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Zespół Kehrera

zespół Kehrera choroba pięciu objawów wdowia choroba

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 15 April 2015 - 09:30

Zespół Kehrera nazywany jest także wdowią chorobą lub chorobą  pięciu objawów. Jest to dysfunkcja rozwijająca się u kobiet w wyniku zaburzeń życia seksualnego i może skutkować tym, że kobieta nie jest w stanie osiągnąć orgazmu, mimo prawidłowego poziomu libido i odczuwania napięcia seksualnego.

Przyczyną choroby może być częsta nieobecność partnera – dlatego często cierpią na nią partnerki kierowców, marynarzy czy żołnierzy, różnice w temperamencie seksualnym, zaburzenia seksualne ze strony partnera, który nie jest w stanie zaspokoić kobiety, bądź konflikty emocjonalne między partnerami.

Dlaczego mówimy o tej chorobie jako o zespole pięciu objawów? Otóż nazwa ta dotyczy drugiej fazy rozwoju dysfunkcji, gdzie kobieta może mieć do czynienia kolejno z takimi problemami jak: bóle podbrzusza, bóle części krzyżowej kręgosłupa, świąd okolic intymnych, upławy, żylaki naczyń miednicy małej. Pierwsza faza rozwoju zespołu Kehrera objawia się natomiast rozdrażnieniem oraz odczuwalnym psychoruchowym pobudzeniem organizmu, i przez to często mylona jest z napięciem przedmiesiączkowym.

Zespół Kehrera można leczyć za pomocą:
- terapii partnerskiej,
- masturbacji,
- farmakologicznie- leki powodują obniżenie libido.
 


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.





0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników