Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Problemy z migdałkami

migdałki gardło angina

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 08 March 2013 - 11:01

Chyba każdy z nas w dzieciństwie chociaż raz chorował na anginę. To choroba gardła, która dotyka dziecięcych migdałków podniebiennych - są to skupienia tkanki limfatycznej w organiźmie, które pełnią m.in funkcję ochronną. Choć są niewielkie, wszelkie ich infekcje mogą być bardzo uciążliwe dla naszego zdrowia.

 

Zapalenie migdałków objawia się poprzez podwyższoną temperaturę, powiększenie węzłów chłonnych na szyi, kłujący ból gardła, osłabienie łaknienia, ból przy połykaniu, gorączkę, biały nalot na migdałkach, bóle głowy i uszu. Przyczyną może być infekcja bakteryjna lub infekcja wirusowa.

 

Nieleczona angina może doprowadzić do powstania ropnia migdałkowatego, co objawia się silnym bólem, gorączką i szczękościskiem. Przewlekłe zapalenie migdałków ma mniej uciążliwe objawy - na migdałkach poprostu widoczna jest ropa w postaci złogów.

 

Należy przeprowadzić diagnostykę gardła, na którą składają wymaz z migdałków i morfologia. Lekarz może zalecić płukanie gardła, stosowanie preparatów odkażających lub antybiotyk. Czasami nieuniknione jest wycięcie migdałków, które jest o tyle dobrą metodą, że problemy migdałkowe nie będą powracać w dorosłym życiu.


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników