Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Sedacja

sedacja znieczulenie

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 15 March 2013 - 10:47

Sedacja polega obniżeniu aktywności ośrodkowego układu nerwowego poprzez zastosowanie środków farmakologicznych, przy czym nie zachodzi tutaj wyłączenie świadomości. Dochodzi wówczas u pacjenta do zmniejszenia napięcia, stresu i niepokoju, czasami może wystąpić senność lub częściowe ograniczenie świadomości.

Wskazaniem do zastosowania tej metody są przeprowadzane na pacjencie badania wymagające czasowego pozostawania w bezruchu, które mogą doprowadzić do jego dyskomfortu. Są to np. tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Sedację również stosuje się u dzieci, bo nie dość, że z natury są ruchliwe, to jeszcze często się boją badań oraz u osób dorosłych, które nie chcą współpracować z osobą badającą.

Metoda wziewna polega na podaniu mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Znalazła zastosowanie np. w stomatologii, położnictwie, radiologii,
neurologii czy okulistyce. W użyciu też nadal są leki otrzymywane z takich ziół jak kozłek lekarski, miłek wiosenny, waleriana, chmiel zwyczajny.

Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników