Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Różyczka

Różyczka choroby wieku dziecięcego

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 27 March 2013 - 13:11

Różyczka jest chorobą wieku dziecięcego, wywołaną przez wirusa różyczki z rodziny togawirusów, rodzaju Rubivirus.Większość z nas albo przechodzi tę chorobę albo jest na nią szczepiona w przypadku nie przebycia choroby w wieku ok. 10 lat. Jest to ważne, ponieważ w przyszłości, jeżeli kobieta w ciąży zachoruje na różyczkę, może dojść do wad rozwojowych płodu, natomiast mężczyzna prawdopodobnie pozostanie nosicielem wirusa.

 

Na początku różyczka może przebiegać bezobjawowo lub dawać objawy podobne do przeziębienia - podwyższoną temperaturę, bóle mięśni, zapalenie gardła). Może wystąpić się wysypka, która powoduje, że ciało wygląda jakby było całe czerwone. Najpierw pojawia się za uszami, potem stopniowo zajmuje całe ciało, a oprócz tego dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych. Czasami pojawiają się bolące rany w jamie ustnej.

 

Różyczka ustępuje po ok. 10 dniach od wystąpienia. By ją zwalczyć podaje się leki obniżające temperaturę.U kobiet w ciąży leki dostosowuje się do sytuacji. Po odchorowaniu różyczki organizm jest dożywotnio uodporniony.


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników