Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Ginekomastia a lipomastia

ginekomastia lipomastia

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 29 March 2013 - 10:31

Ginekomastia to problem wyłącznie męski. Choroba ta polega na jednostronnym lub obustronnym przeroście tkanki właściwej męskiego gruczołu sutkowego. Do tego gruczoł może boleć przy dotyku i być obrzmiały. Ginekomastia, szczególnie u mężczyzn po 50. roku życia, związana jest z zaburzeniami hormonalnymi związanymi z poziomem estrogenów i androgenów (ginekomastia fizjologiczna). Problem może też być związany np. z nieprawidłowym działaniem przysadki mózgowej, czy kory nadnerczy (ginekomastia patologiczna). Lipomastia (ginekomastia rzekoma) daje podobne objawy, natomiast polega na odkładaniu się tkanki tłuszczowej przy gruczole sutkowym i to właśnie ten problem dotyczy większości mężczyzn.

 

Problem z przerostem gruczołu sutkowego może dotyczyć nawet 50% męskiej populacji bez względu na wiek. Do przyczyn występowania obu problemów chirurdzy zaliczają też nieprawidłową dietę oraz otyłość, co skutkuje nie tylko odkładaniem się tkanki tłuszczowej, ale także nieprawidłowym działaniem gruczołów odpowiedzialnych za gospodarkę hormonalną ludzkiego organizmu.

 

Aby stwierdzić, czy problemem jest ginekomastia, czy lipomastia, należy przeprowadzić badanie USG. Leczenie farmakologiczne jest indywidualnie dopasowywane do przypadku. Stosuje się też leczenie operacyjne. Sam problem jest bardzo wstydliwy dla mężczyzn, bo jest bardzo widoczny.

 

Aby zasięgnąć więcej informacji, polecam stronę http://ginekomastia.com.pl/


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników