Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Trądzik niemowlęcy

Mama Tata Niemowlę

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 11 June 2013 - 11:26

Trądzik niemowlęcy jest to dolegliwość skórna, która nie ma ściśle określonej przyczyny. Specjaliści winą za wystąpienie trądziku u maluszka obarczają niedojrzały układ hormonalny, który normuje się nawet do 4. miesiąca życia.

 

Trądzik niemowlęcy to występujące na buzi i szyi krostki, które wyglądem przypominają potówkę, mogą też przybierać kolor czerwony i z reguły znikają po kilku lub kilkunastu dniach. Dolegliwość nasila i staje się bardziej widoczna po tej stronie twarzy, na której dziecko leży.

 

Brak jest dostępnych preparatów na tę dolegliwość. Zaleca się przemywanie twarzyczki przegotowaną wodą, można też twarz punktowo smarować preparatami typu Sudocrem, ale wszystkie tego typu zabiegi pielęgnacyjne należy przeprowadzać po konsultacji z pediatrą. Można też kąpać dziecko w tzw. emolientach dostępnych w aptece.


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.


Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Mama, Tata, Niemowlę

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników