Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Zespół przewlekłego zmęczenia

Zespół przewlekłego zmęczenia Chronic Fatigue Syndrome

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 03 July 2013 - 15:25

Zespół przewlekłego zmęczenia to przypadłość, co do której nie miałam pewności w jakim dziale powinna być zamieszczona. Artykuł znalazł się w dziale o ciekawych faktach na temat chorób, ponieważ osoba cierpiąca na ZPZ często uznawana jest za hipochondryka.

 

ZPZ objawia się ciągłym zmęczeniem trwającym w sposób ciągły dłużej niż 6 miesięcy, które nie ustępuje nawet po długim wypoczynku, nie jest związane ze zwiększoną aktywnością fizyczną, ale za to skutecznie powoduje, że chory nie jest w stanie normalnie funkcjonować. ZPZ częściej objawia się u kobiet niż mężczyzn i dotyczy osób w przedziale wiekowym 20-40 lat.

 

Nim lekarz postawi diagnozę i ustali sposób leczenia- co może się okazać trudnym i długotrwałym procesem, należy wykonać badania na wystąpienie chorób, które mogą dawać podobne objawy - wszelkie nowotwory, choroby endokrynologiczne, HIV, problemy z układem mięśniowym itd. Może też być wymagana wizyta u psychologa w celu wykluczenia depresji, wnikliwa analiza trybu życia oraz odstawienie używek typu kawa, herbata czy papierosy.

 


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników