Skocz do zawartości

Medyczny S.O.S. używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Home

Informacja

Każdy użytkownik forum musi pamiętać o tym, że porady tutaj umieszczane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Obniżenie ściany pochwy

Mama obniżenie ściany pochwy ginekologia

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Magda

Magda

    Administrator

  • Administrators
  • 101 postów

Napisany 10 July 2013 - 10:13

Może się zdarzyć, że po porodzie pochwa wyjdzie "na zewnątrz". Oznacza to, że doszło do obniżenia przedniej lub tylnej ściany pochwy. Bywa, że jest to nie tylko widoczne, ale także powoduje ogromny dyskomfort. Następnymi etapami tej dolegliwości są: obniżenie szyjki macicy i całkowite wypadanie pochwy.

 

Jest wiele przyczyn występowania takiego problemu i dotyczy on nie tylko kobiet po porodzie, podczas którego może dojść do różnych uszkodzeń w okolicach narządów rodnych. Są to także predyspozycje genetyczne powodujące, że tkanka łączna podtrzymująca narządy jest po prostu za słaba. Przyczyną może też być zwiększone ciśnienie i obciążenie dolnych partii ciała spowodowane wykonywaniem ciężkiej pracy fizycznej oraz problemy hormonalne.

 

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla. Aby je zlokalizować, należy podczas oddawania moczu zatrzymać jego strumień. Należy to zrobić jednorazowo, ponieważ może dojść do infekcji lub zaburzenia mechanizmu związanego z oddawaniem moczu. Później ćwiczenia należy wykonywać regularnie, co można robić dyskretnie w każdym miejscu i o dowolnej porze. Zmian które zaszły w organizmie, raczej nie da się usunąć całkowicie chyba, że są one znacząco niewielkie.

 

Określenie stopnia problemu jednak wiąże się z wizytą u ginekologa. Może się okazać, że proste ćwiczenia mięśni Kegla nie wystarczą. Najskuteczniejsze w leczeniu obniżenia przedniej ściany pochwy jest leczenie operacyjne.


Pozdrawiam,

Magda

 

***

Pamiętajcie, że porady na forum mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią konsultacji u lekarza bądź porady farmaceuty. W przypadku dużych problemów ze zdrowiem należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.


Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Mama, obniżenie ściany pochwy, ginekologia

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników